Kviečiame į tarptautinį mėgėjų teatrų festivalį INTERRAMPA

XXIV-ąjį sezoną skaičiuojantis tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Interrampa“ grįžo prie savo ištakų. Spalio 12-14 dienomis Rokiškio kultūros centro scenose pasirodys festivalio šeimininkai – Rokiškio liaudies teatras, rokiškėnams pristatysiantis premjerą „(Ne)patenkintų mergelių pasikalbėjimai“, teatrai iš Ukrainos, Latvijos, Estijos bei bičiuliai iš Biržų. 

 Spalio 12 d.

18.00 val., mažoji salė, Rokiškio liaudies teatras „(ne)PATENKINTŲ MERGELIŲ PAKALBĖJIMAI“. Pagal Agnės Žagrakalytės eilėraščius. Rež. Eligijus Daugnora.

Susirenka keturios vidutinio amžiaus Moterys. Reikia vieną jų paguosti. Kaip jos įsivaizduoja, mato ir prisimena savo vaikystę, meilę, laimes ir išdavystes – visą turiningą ir kupiną aistrų gyvenimą. Kokia joms atrodo moteriška draugystė ir vyrai – gyvenimo praeiviai.

Spalio 13 d.

14.00 val., didžioji salė, Šiuolaikinės dramaturgijos ir režisūros laboratorija (Rivnas, Ukraina), Koki Mitani „JUOKO AKADEMIJA“. Rež. Jurijus Paskaras.

Dramaturgas atneša cenzoriui pjesę, norėdamas gauti leidimą ją pastatyti. Bet naujasis cenzorius turi gausybę pastabų bei pageidavimų. Tai kartojasi, kol cenzorius pajunta, jog ne tik pamilo teatrą, bet ir padėjo dramaturgui parašyti nuostabiai juokingą komediją. Spektaklis tiesiog žaižaruoja gera nuotaika ir puikiu humoru. Nors vaidina tik du aktoriai, neįmanoma atsistebėti jų energija ir vidiniu žavesiu.

17.00 val., II a. fojė, Teatro laboratorija. Atviros diskusijos, spektaklių aptarimai. Dalyvauja teatro edukologė Kristina Vainiutė

19.00 val., mažoji salė, Vildės teatras (Tartu, Estija), Janno Puusepp „IŠEINANTYS“. Rež. Janno Puusepp.
Ligoninė yra laukimas. Pabaigos laukimas. Išrašymo namo laukimas. Pokalbių su savaisiais ir svetimais laukimas iš neturėjimo ką daryti.  Trys vyrai – literatūros mokytojas Reinas, vienišas kaimietis Pėteris ir taupusis darbštuolis Matis –  guli tokioje ligoninėje. Jais rūpinasi Moteris, kuri simbolizuoja visas sutiktas moteris, žadina prabėgusio gyvenimo atmintį. Žmogus gimsta ir miršta vienas. Ir tai tiesa.

Spalio14 d.

12.00 val., didžioji salė, Biržų Boriso Dauguviečio teatras, Juozas Baltušis „VALIUSEI REIKIA ALEKSO“. Rež. Vita Vorienė.

Naujas Biržų teatro pastatymas pagal klasikinę Juozo Baltušio novelę. Kantri, tyli kaimo žmonių meilė su lengvu, grakščiu komiškumo atspalviu. Visa tai buvo iš tikrųjų. Novelės prototipai rašytojui sunkiai atleido.

14.00 val., mažoji salė, Saldaus liaudies teatras (Latvija), Janis Balodis, Anselis Kaugers „SAULĖS UŽTEMIMAS“. Rež. Inesė Legzdinia.
Dvi skirtingos atskirų autorių istorijos, kurias vienija tai, kad jos nutiko saulės užtemimo metu. Pirmojoje istorijoje veikia seserys, narkomanų dukterys, antrojoje – gėjus ir jam patinkantis vyras.

17.00 val., II a. fojė, Teatro laboratorija. Atvira diskusija, spektaklių aptarimas. Teatro edukologė Kristina Vainiutė.

18.00 val., didžioji salė, Rokiškio kultūros centro liaudies teatras. Daiva Čepauskaitė „Aš tave užmiršau“ (rež. Eligijus Daugnora)

Užmarštis ir atmintis, neapykanta ir meilė, prievarta ir švelnumas, istorija ir dabartis, realybė ir teatrališkumas, karas ir pokaris, žydų ir lietuvių santykiai šiuolaikinių jaunuolių Mildos ir Andriaus gyvenime susipina taip, kad nuolat verčia rinktis ir permąstyti savo ir senelių gyvenimus. Ar tas permąstymas padės išgyventi ir išsaugoti santykius?

Rokiškio kultūros centras